Prozkoumejte všechny služby z energetického sektoru které nabízí platforma ENERGY-HUB

Zpět na novinky

Dopravní nehoda u Temelína si vyžádala zásah hasičů elektrárny

11. 02. 2019

Temelínský velitel vyslal k nehodě zásahový automobil s pětičlennou posádkou. Ta byla vybavena vyprošťovací technikou. Hasiči na místě odpojili autobaterii a zamezili úniku provozních kapalin do životního prostředí. První pomoc zraněným zajistila Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje ve spolupráci s ve spolupráci s temelínskou záchrankou. Oba zranění byli po ošetření převezeni do nemocnice v Českých Budějovicích.

Od roku 2016 jsou profesionální hasiči ČEZ zařazeni do takzvaného poplachového plánu Jihočeského kraje. Vyžaduje-li  to především rychlost zásahu, může je krajský hasičský dispečink povolat. Loni temelínští hasiči zasahovali za hranicemi své elektrárny šestnáctkrát. Šlo například dopravní nehody, požáry nebo odklízeli spadlé stromy. K dispozici mají moderní zásahovou techniku a mimo jiné i například zásahovou plošinu s výškovým dosahem 42 metrů.

Temelínská jednotka má 76 hasičů. Čtyři směny se střídají po dvanácti hodinách. K dispozici mají čtyři cisternové vozy a speciální techniku pro zásah při přírodních katastrofách. Součástí vybavení je i špičková dýchací technika, speciální protichemické obleky nebo obleky proti sálavému teplu. Dojezdová doba v areálu elektrárny je čtyři minuty. Na základě vyzvání operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje pomáhají i mimo areál elektrárny. V těchto případech musí být vždy držen požadavek na minimální počet osob a techniky, která musí být přítomna tak, aby nebyla ohrožena požární bezpečnost elektrárny.

Zdroj: www.cez.cz