Prozkoumejte všechny služby z energetického sektoru které nabízí platforma ENERGY-HUB

Zpět na kalendář akcí

Elektromobilita v praxi

04. 06. 2019 09:00 - 16:00

Místo konání: Praha, hotel Olympik

Výrobci aut i stát si již naplno uvědomují, že musí najít řešení v podobě kompromisu, který dovede český autoland do elektrické doby. V prodejích elektromobilů je Česká republika totiž jednou z nejslabších zemí Evropské unie. Automobilky budou ale v následujících letech muset elektromobily prodávat co nejvíce. Výrobci aut, a tedy i tuzemská Škoda Auto, jsou tlačeni požadavky EU na snižování emisí v silniční dopravě.

V roce 2020 začne platit striktní požadavek, který udává, aby prodaná auta jednotlivých značek vypouštěla emise v průměru 95 gramů oxidu uhličitého na jeden kilo­metr. Za každý gram navíc bude výrobce platit vysoké pokuty. V roce 2030 mají automobiloví výrobci v rámci EU vykázat u prodaných vozů ve srovnání s rokem 2021 další omezení emisí, a to o 37,5 procenta.

Z toho jednoznačně vyplývá, že bez masivního prodeje elektromobilů nelze tyto požadavky splnit. Jak se k těmto striktním nařízením postaví stát? 

Cílem konference Elektromobilita v praxi je představit zkušenosti s využíváním elektromobilů v hromadné i individuální dopravě, upozornit na problémy a přispět k odstranění bariér, které se vyskytují v praxi. 

Program konference právě připravuje, postupně budeme doplňovat informace o podrobnějším zaměření konference i přednášejících.

Hlavní témata konference:

  • Trendy v elektromobilitě v ČR a v zahraničí
  • Legislativní rámec provozování elektromobilů
  • Financování elektromobilů - dotace a další podpora elektromobility v ČR
  • Infrastruktura dobíjení - rozvoj, perspektivy, vize a budoucnost
  • Zkušenosti a inspirace - realizované projekty
  • Propojení elektromobility a OZE - využití solární energie v dobíjení elektromobilu, trendy v akumulaci
  • Zkušenosti s reálným provozem elektromobilů ve veřejné správě i ve firmách
  • Elektromobilita ve městech - využití v městské hromadné dopravě, budoucnost parkování ve městech

 

Zdroj: www.bids.cz