Prozkoumejte všechny služby z energetického sektoru které nabízí platforma ENERGY-HUB

Zpět na novinky

MSK: Energetici pomáhají po povodních obnovit činnost školám, hasičům, skautům i sportovním klubům

07. 04. 2025

„Vzdělávací instituce, hasiče i neziskové spolky podporujeme dlouhodobě a systematicky. Uvědomujeme si jejich přínos pro naši společnost například při výchově mladé generace nebo péči o seniory. Proto jsme po povodních neváhali a vypsali speciální grantový program, který jim rychle pomůže postavit se na nohy,“ říká ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Oceňují to i zástupci kraje. „Skupinu ČEZ a její nadaci bereme jako spolehlivého partnera. Energetici přišli jako obvykle s nabídkou pomocné ruky ve chvíli, kdy to nejvíce potřebujeme,“ poděkoval hejtman Moravskoslezského kraje Josef Bělica.

Prostory většiny škol, hasičáren, kluboven a sportovišť se zatím stále vysušují a připravují na rekonstrukci. Například ve škole a školce v Karlovicích na Bruntálsku. „Budovu pořád vysušujeme. Věřím, že se příchodem jara a oteplením se zdivo vysuší na takové hodnoty, kdy se budeme moci pustit do práce,“ říká ředitel ZŠ a MŠ Karlovice Rostislav Černobila.