Prozkoumejte všechny služby z energetického sektoru které nabízí platforma ENERGY-HUB

Zpět na novinky

Na Trutnovsku skončila topná sezona, o měsíc později než loni

03. 06. 2025

Podle Teplárenského sdružení byla spotřeba tepla v uplynulé zimě meziročně vyšší téměř o čtvrtinu. Zatímco sezona 2023/2024 byla nejteplejší za více než 60 let, v uplynulé zimě se teploty v topném období vrátily do průměru.

Topná sezona 2024/2025 byla na Trutnovsku meziročně delší téměř o osm týdnů, když začala dříve a skončila později. Topit se v regionu v uplynulé sezoně začalo 13. září 2024, zatímco v roce 2023 topná sezona začala 4. října.

ČEZ dodává na Trutnovsku teplo do 15.600 domácností a po Tepelném hospodářství Hradec Králové (THHK) je druhým největším dodavatelem tepla v Královéhradeckém kraji. THHK v krajském městě dodává teplo do 24.000 domácností.

Podle vyhlášky ministerstva průmyslu a obchodu topná sezona začíná 1. září a končí 31. května. Firmy dodávají teplo v případě, že teplota vzduchu klesne pod 13 stupňů Celsia. Musí tak být dva následující dny po sobě, a pokud předpověď počasí nepředpokládá v dalších dnech zvýšení teploty nad 13 stupňů Celsia.