Prozkoumejte všechny služby z energetického sektoru které nabízí platforma ENERGY-HUB
22. 06. 2026
Bytové domy se pustily do sdílení elektřiny. Rozvoj fotovoltaik na jejich střechách dříve váznul, nyní je společenství vlastníků (SVJ) a bytová družstva poptávají, aby mohly elektřinu samy vyrábět a následně ji rozúčtovat mezi byty, které o ni mají zájem.
Nárůst zájmu o sdílení elektřiny v bytových domech potvrzují jak firmy, tak Elektroenergetické datové centrum (EDC), které sdílení elektřiny zastřešuje. Ke konci dubna eviduje již 1057 bytových domů sdílejících elektřinu. Z celkových 25 721 sdílejících jde sice o pouhá čtyři procenta zúčastněných, ale zároveň jde o druhou nejpočetnější skupinu sdílejících hned po tzv. aktivních zákaznících, kteří si elektřinu mohou posílat z jednoho svého odběrného místa na jiné.