Prozkoumejte všechny služby z energetického sektoru které nabízí platforma ENERGY-HUB

Zpět na novinky

Když radikálně nesnížíme emise, čeká nás migrační krize, varoval Attenborough

12. 07. 2019

„Co se týče příští dekády, strach nemám. Protože my těmto problémům, které přicházejí, čelit nebudeme. Za 20 až 30 let se z nich ale stanou zásadní problémy, které způsobí velké nepokoje ve společnosti a velké změny ve způsobu našeho života,“ horoval jeden z nejuznávanějších světových popularizátorů vědy před poslanci.

Poměrně blízká budoucnost bude podle něj ve znamení úpadku společnosti, jak ji známe – pokud se nezačnou dít zásadní změny. „V řešení této otázky neexistuje nic jako být přehnaně radikální. Otázka je, co je v praxi možné a jak můžeme do řešení těchto problémů zapojit veřejnost,“ ptal se Attenborough.

Před britským parlamentním výborem dál vysvětloval, jak snahy některých světových státníků, jako je třeba americký prezident Donald Trump, poškozují plány mezinárodního společenství na boj se změnami klimatu. „Mrzí mě, že jsou ve světě u moci tito lidé, zvlášť samozřejmě ve Spojených státech, ale také v Austrálii, což je velmi zvláštní, protože Austrálie se už musí vypořádávat s těmi nejextrémnějšími projevy klimatických změn,“ podivil se.

Více informací zde.

Zdroj: ČT24