Prozkoumejte všechny služby z energetického sektoru které nabízí platforma ENERGY-HUB

Zpět na novinky

Obří proměna Černobylu. Ze zóny vznikne turistická lokalita se stezkami

12. 07. 2019

O Černobylu by návštěvníci měli smýšlet podle Zelenského jinak. „V rámci planety je to unikátní místo, kde se příroda vzpamatovává z katastrofy způsobené člověkem. Je to skutečné město duchů. A musíme ho ukázat světu: vědcům, ekologům, historikům, turistům,“ uvedl.

Kromě nových stezek vzniknou také další kontrolní body a ty dosavadní budou zrekonstruovány. Padnou restrikce a zákazy týkající se pořizování videomateriálu. Mělo by rovněž dojít k lepšímu pokrytí zóny mobilním signálem. „Ukrajina bude propagovat Černobyl během mezinárodních akcí,“ doplnil Zelenskyj. Následkem těchto vylepšení by mělo dojít k nárůstu turistů a tím pádem i ke změně ve vnímání uzavřené zóny.

Konec s úplatky 

Prezident chce zároveň vymýtit korupci, která se s uzavřenou zónou elektrárny pojí – někteří turisté totiž uplácejí hlídače, aby se chvíli dívali jiným směrem a oni se tak mohli dostat někam, kam se nesmí vstupovat. „Velmi brzy tomu bude konec. Pojďme konečně přestat se strašením lidí a proměňme uzavřenou zónu v magnet na vědce a turisty,“ vzkázal Zelenskyj. „Nechť se z Černobylu stane nový symbol Ukrajiny. Bez korupce. Bez zbytečných zákazů.“

Více informací zde.

Zdroj: Novinky.cz