Prozkoumejte všechny služby z energetického sektoru které nabízí platforma ENERGY-HUB

Zpět na novinky

Ceny ropy kvůli spekulacím o zmírnění íránských sankcí klesají

11. 09. 2019

Kolem 18:25 SELČ cena severomořské ropy Brent klesla o 2,4 procenta na 60,91 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu zlevnila o 2,5 procenta na 55,94 dolaru za barel.

Agentura Bloomberg uvedla, že Trump jednal o zmírnění sankcí vůči Íránu, které by pomohlo uskutečnit setkání s íránským prezidentem Hasanem Rúháním koncem tohoto měsíce. Zpráva se odvolává na tři nejmenované zdroje a dodává, že proti takovému kroku byl tehdejší bezpečnostní poradce John Bolton. Ten však v úterý rezignoval. Bolton byl považován za jednoho z nejsilnějších zastánců tvrdé linie vůči Íránu.

Americký úřad pro energetické informace EIA dnes uvedl, že zásoby benzinu minulý týden klesly méně než se čekalo. Zásoby ropy jsou pak nejníže za téměř rok.

Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) dnes snížila odhad růstu globální poptávky po ropě v příštím roce kvůli ekonomickému zpomalení. V pravidelné měsíční zprávě OPEC uvedla, že příští rok by měla poptávka vzrůst o 1,08 milionu barelů denně, což je o 60.000 barelů denně méně, než uváděla doposud. Naznačila také, že ropný trh bude v přebytku, napsala agentura Reuters.

 

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů):

BURZA TYP KONTRAKT AKTUÁLNÍ CENA PŘEDCHOZÍ ZÁVĚR
Londýn - ICE Brent listopad 60,91 62,38
New York - NYMEX WTI říjen 55,94 57,40

Zdroj: ČTK