Prozkoumejte všechny služby z energetického sektoru které nabízí platforma ENERGY-HUB

Zpět na novinky

Novinky v palivech II/11/2019

03. 12. 2019

15.11. 2019

Jen čistá energie. Evropská investiční banka přestane investovat do uhlí, ropy a plynu

Evropská investiční banka (EIB) na čtvrtečním zasedání rady rozhodla, že od konce roku 2021 zastaví financování projektů v oblasti fosilních paliv. Oznámil to prezident EIB Werner Hoyer, uvedla agentura AP.

18.11. 2019

Levné auto na levný pohon. Dacia opět nabízí verze na LPG, rovnou u čtyř modelů

Rumunské vozy Dacia jsou oblíbené pro své nízké ceny. Lidé si je kupují, protože proti jiným značkám výrazně ušetří. Vypuštění verzí na LPG z nabídky tak nesli mnozí ze zákazníků nelibě. Teď se tyto varianty vrací zpátky do nabídky.

20.11.2019

Doporučujeme: Co byste měli vědět před tím, než přesedláte z benzinu nebo nafty na čistou elektřinu

Na první jízdu za volantem elektromobilu se často nedá zapomenout. Většina z nich jsou zajímavé, živé vozy, se kterými je radost jezdit. V některých případech si možná musíte dát pozor, abyste od semaforu nevystřelili příliš rychle, ale jinak si na jízdní vlastnosti zvyknete rychle – a možná se vám ani nebude chtít přesedat zpět.   

21.11. 2019

V Česku během několika let vznikne 17 plnicích stanic na LNG. Podpoří je stát

Na českých silnicích začneme potkávat kamiony poháněné zkapalněným zemním plynem během několika let. Oproti běžné naftě vzniká při spalování LNG v motoru méně škodlivých emisí a díky nižší spotřební dani a spotřebě paliva je provoz vozidla na plyn i levnější. 

ČEZ udělal další krok k těžbě lithia na Cínovci. Být součástí rozvoje elektromobility dává smysl, říká Beneš

Po dvou letech se lithium na Cínovci v Krušných horách opět stává věcí byznysu, a nikoli politického boje.

Kapalný metan otevírá nové možnosti v dopravě i energetice

Na seznam alternativních paliv, která je dnes možné využívat pro pohon dopravních prostředků, se dere další adept. 

25.11. 2019

V Berlíně začínají platit zákazy jízdy pro starší diesely. Za porušení hrozí pokuta 25 eur

Řidiči směřující do Berlína se musí připravit na zákazy jízdy pro starší dieselová auta. Německá metropole je na úsecích několika ulic začíná uplatňovat v těchto dnech. Zákazy pro naftové vozy emisní normy Euro 5 a starší měly původně platit už v září, město ale nesehnalo včas příslušné dopravní značky. Za porušení zákazu hrozí řidičům osobních aut pokuta 25 eur (637 korun).

Šéfka německé komise: Při útlumu uhlí je nutno zohlednit regiony

Hlavním cílem uhelné komise v Německu bylo nalézt řešení pro regiony, kterých se nejvíce dotkne zavírání uhelných dolů. Bylo důležité najít shodu na tom, jak kompenzovat ztrátu pracovních míst. Po dnešním jednání se zástupci české uhelné komise to novinářům řekla bývalá předsedkyně komise v Německu Barbara Praetoriusová. Tamní rada se v lednu usnesla, že země přestane používat energii z uhlí nejpozději do konce roku 2038. V případě souhlasu všech stran bude možné termín předsunout už na rok 2035.

Praha si udělá koncepci rozmístění dobíječek pro elektromobily

Pražský magistrát si nechá vypracovat koncepci rozmístění dobíjecích stanic pro elektromobily. Materiál pro město vypracuje jeho firma Operátor ICT (OICT). Cílem města je mít 4000 až 5000 dobíjecích míst. Novinářům to dnes řekli primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a radní Jan Chabr (TOP 09). V Praze je nyní zhruba 200 veřejných dobíječek a další mají soukromé společnosti. Majitelé elektromobilů mohou v Praze zdarma odstavit vůz v parkovacích zónách.

26.11.2019

Elektrofakulta ZČU řeší komplexní projekt elektrifikace dopravy

Fakulta elektrotechnická (FEL) Západočeské univerzity zahájila letos čtyřletý projekt elektrifikace dopravy, na nějž získalo její výzkumné centrum RICE 95 milionů korun z evropského operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání. Zaměří se na nové technologie elektrovýzbroje dopravních prostředků, infrastrukturu pro dopravní techniku a na modelování MHD. Elektrifikace dopravy je významným celospolečenským problémem, řekl ČTK děkan FEL Zdeněk Peroutka.

27.11.2019

Bitva o biopaliva se vede i v USA. Trump nás podrazil, stěžují si zemědělci

Ve Spojených státech se změnila pravidla pro přimíchávání biopaliv, jež se přidávají do pohonných hmot. Stále více menších rafinérií má udělenu výjimku od americké agentury pro ochranu životního prostředí EPA. Odnášející to zemědělci, kteří vyrábějí z kukuřice etanol. Ve státech, kde se kukuřice pěstuje, ztrácí prezident Donald Trump podporu.

29.11. 2019

Zájem o CNG stále roste

Výtoče na plničkách innogy překročily hranici 1 mil. kg CNG/měsíc. Takový objem by stačil k natankování 56 tisíc vozů Škoda Octavia G-Tec. Největší síť v zemi už čítá 62 CNG plniček.