Prozkoumejte všechny služby z energetického sektoru které nabízí platforma ENERGY-HUB

Zpět na novinky

Mostecká nemocnice dostala od komořanské teplárny 12.000 ústenek

26. 03. 2020

Ochranné pomůcky jsou dlouhodobě nedostatkovým zbožím v České republice. Lidé si například roušky šijí sami. "Vážíme si každé takové pomoci, která pro zaměstnance Krajské zdravotní do našich nemocnic přichází ve dnech, kdy je ochranných pomůcek pro zdravotníky v České republice stále ještě nedostatek," uvedl předseda představenstva KZ Jiří Novák.

Potřebný zdravotnický materiál byl podle tiskové zprávy do České republiky dovezen z Číny v rámci dodávky milionu roušek, které zakoupily společnosti J&T a Energetický a průmyslový holding (EPH), pod který United Energy spadá. Obě skupiny vyčlenily na dodávku přes 215 milionů korun. Dodávka byla rozdělena rovným dílem mezi Česko a Slovensko. Další část pomoci by měla dorazit v nejbližších dnech.

Pro Českou republiku určených 500.000 roušek již bylo distribuováno především do regionů, ve kterých poskytují společnosti skupiny EPH dodávky tepla. Jedním z nich je i Mostecko.

v Ústeckém kraji je 58 počet případů prokázané nákazy novým typem koronaviru. Zdravotníci u pěti nemocnic v regionu odebrali vzorky od 1614 lidí na testy.

Zdroj: ČTK