Prozkoumejte všechny služby z energetického sektoru které nabízí platforma ENERGY-HUB

Zpět na novinky

Rosatom zvítězil v tendru na modernizaci zařízení na měření neutronového toku v jaderné elektrárně Kozloduj

26. 03. 2020

Toto zařízení hraje důležitou roli v bezpečnosti celého bloku, protože představuje součást systému řízení a kontroly jaderného reaktoru.

Jeho modernizace má zásadní význam, a proto je do přípravy technické a realizační dokumentace zapojen i hlavní konstruktér reaktorů VVER-1000 v Kozloduji, OKB Gidropress (součást Rosatomu), a vědecký ředitel projektu Kurčatovův institut. Výrobcem nových komponent bude ruská společnost SNIIP-Sistěmatom, která má všechny nezbytné reference a zkušenosti s realizací podobných projektů.

Pro společnost Rusatom Service nejde o jedinou zakázku v bulharském Kozloduji. Do jejího portfolia patří rozsáhlý projekt prodlužování provozu 5. a 6. bloku této elektrárny a modernizace turbosoustrojí, která zvýší výkon bloku na 104 %.


Rusatom Service tvoří součást elektroenergetické divize Rosatomu. Cílem společnosti je poskytovat zahraničním jaderným elektrárnám s reaktory typu VVER plné spektrum služeb a dodávek, které jsou nezbytné pro jejich provoz a údržbu. Společnost působí až na výjimky ve většině zemích za hranicemi Ruska, které provozují jaderné elektrárny typu VVER.

Například v Číně, Bulharsku a Arménii zaujímá Rosatom Service vedoucí pozici a je generálním dodavatelem prací v oblasti prodlužování provozu, údržby během plánovaných odstávek a modernizaci jaderných bloků typu VVER. www.rusatomservice.ru

 

Více informací zde.