Prozkoumejte všechny služby z energetického sektoru které nabízí platforma ENERGY-HUB

Zpět na novinky

Topná sezona v Brně dnes skončila, byla dlouhá, ale teplá

01. 06. 2020

"V dlouhodobém průměru přestáváme obvykle s dodávkami tepla do brněnských domácností zhruba v polovině května. Letos jsme 19. května vzhledem k oteplení sice přerušili dodávky, ale s nástupem velmi chladného počasí jsme je po týdnu museli zase obnovit," uvedl generální ředitel tepláren Petr Fajmon.

Topná sezona, která začala loni 18. září tak sice dlouhodobě patří k těm delším, zároveň je ale jednou z nejteplejších za posledních 30 let. "Za celou dosavadní topnou sezonu jsme dokonce nezaznamenali žádný den s průměrnou denní teplotou pod minus pět stupňů Celsia. Něco takového se dosud nikdy nestalo, například před deseti lety v sezoně 2010/2011 bylo takových dnů pětadvacet," uvedl dříve finanční ředitel Tepláren Brno Přemysl Měchura.

Další rekordní údaj letošní sezony je počet dní s průměrnou teplotou nad pět stupňů Celsia od začátku října do konce března. Bylo jich 94, což je nejvíc za posledních deset let.

Další obnovení dodávek tepla v Brně už není příliš pravděpodobné. V tomto týdnu sice noční teploty budou i nadále klesat k šesti stupňům Celsia, odpolední teplot se podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu mají držet nad 20 stupni, ve čtvrtek mají vystoupat až na 25 stupňů.

Zdroj: ČTK