Prozkoumejte všechny služby z energetického sektoru které nabízí platforma ENERGY-HUB

Zpět na novinky

Veolia Energie ČR ukončila ve všech regionech dodávky tepla

01. 06. 2020

"Uplynulá topná sezona byla nejdelší za poslední tři roky, ale dodávky tepla byly celkově nižší, údaje budeme vyhodnocovat v následujících dnech. Výroba a dodávky tepla byly ovlivněny hlavně klimatickými podmínkami, ale v březnu, dubnu a květnu také vládními opatřeními proti šíření koronaviru," uvedl generální ředitel společnosti Veolia Energie ČR Reda Rahma. Na prodejích tepla se podle něj odrazilo uzavření škol, hotelů, restaurací a různých provozoven.

Firma zahájila dodávky tepla domácnostem a dalším odběratelům 20. září 2019, tedy o týden dříve než v předchozím roce. "Nejvíce tepla se dodávalo v lednu 2020, celkově byly ale zimní měsíce opět o něco teplejší než v posledních letech," uvedla Dronská. Loni se přestalo topit ve druhé polovině května, například v Moravskoslezském kraji to bylo 24. května.

Veolia Energie je v Česku jedním z předních výrobců a dodavatelů tepla a elektřiny, které přímo nebo prostřednictvím distribučních společností dodává do 257.000 domácností, institucí a podniků. Působí hlavně v Moravskoslezském a Olomouckém kraji nebo v Praze. Zaměstnává 1600 lidí.

Zdroj: ČTK