Prozkoumejte všechny služby z energetického sektoru které nabízí platforma ENERGY-HUB

Zpět na novinky

Unicorn je poskytovatelem řídicího softwaru dobíjecí infrastruktury ŠKO-ENERGO pro ŠKODA AUTO a přímým prodejním kanálem veřejných dobíjecích stanic ŠKO-ENERGO

16. 09. 2020

Pro pokrytí potřeb dobíjecí infrastruktury společnost Unicorn využila produkty e-mobility ChargeUp CPO a ChargeUp ESP.

Právě produkt společnosti Unicorn s názvem ChargeUp CPO (Charge Point Operator) se stal hlavním dohledovým systémem pro dobíjecí infrastrukturu mladoboleslavské automobilky a spravuje nyní více jak 200 dobíjecích stanic. Aktuálně je ve společnosti ŠKO-ENERGO provozován ChargeUp CPO 1. generace a v nejbližší době bude nahrazen novou generací, která je postavena na moderních cloudových technologiích.

Řešení ChargeUp CPO poskytuje komplexní řešení elektromobility pro správu, provoz a údržbu dobíjecí infrastruktury pro vozy s elektrickým pohonem a je založeno na robustní technologické platformě Unicorn Application Framework (UAF), která v sektoru evropské energetiky úspěšně slouží mnoha zákazníkům.

Komplexní řešení pro elektromobilitu ChargeUp zahrnuje i internetovou službu pro koncové klienty, zvanou ChargeUp ESP (Emobility Service Provider). Systém pro plnou podporu koncových uživatelů elektromobilů, jenž řidiče bezpečně dovede k nejbližší dobíjecí stanici, informuje o dostupnosti, technické způsobilosti nebo momentálním stavu dobíjecích stanic a zejména poskytuje i možnost přímé platby za dobíjení.

Klíčovými funkčnostmi realizovaného systému je kompletní administrace a správa veškerých evidovaných dat souvisejících s dobíjecími stanicemi, jako jsou jejich technické vlastnosti, fyzické umístění a aktuální stav, dále pak dispečink dobíjecích stanic a jejich vzdálené ovládání. V dalších verzích jsou plánované funkce Smart Meteringu pro zabezpečení příjmu a centrální evidence měřených dat pro fakturaci a reporting nebo tzv. Load Management, jež umožňuje řízení dobíjení elektromobilů dle momentálních podmínek v energetické síti či podle profilu koncového zákazníka.

„Unicorn je dlouhodobým dodavatelem robustních softwarových řešení v oblasti energetiky zákazníkům celé Evropy. Firma je současně i poskytovatelem širokého spektra IT služeb pro ŠKODA AUTO. Volba platformy ChargeUP CPO ukazuje na důvěru naší společnosti v Unicorn nejen v oblasti informačních technologií, ale i v jejich hluboké know-how koncernových standardů, procesů a našich technologických požadavků,“ řekl Milan Poddaný, prokurista ŠKO-ENERGO.

„Považujeme oblast e-mobility za velmi perspektivní, proto jsme ji určili jednou z našich hlavních priorit. Do produktů a řešení pro elektromobilitu významně investujeme, a systematicky tak prohlubujeme naše kompetence,“ doplnil Jan Konrád, Chief Commercial Officer společnosti Unicorn.

Technologická náročnost a členitost řešení dobíjecí infrastruktury vyžadují intenzivní sdílení know-how i v těch nejužších specializacích technologie. Současně je nutná i široká technologická spolupráce k realizaci skutečně nejlepších řešení cílovým zákazníkům. Proto jsou obě společnosti, Unicorn i ŠKO-ENERGO, nadále mimořádně aktivní v nových technologických a strategických partnerstvích s ostatními hráči na poli elektromobility.

O Unicornu
Unicorn je renomovaná evropská společnost poskytující ty největší informační systémy a řešení z oblasti informačních technologií. Dlouhodobě se soustředíme na vysokou přidanou hodnotu a konkurenční výhodu přinášenou našim zákazníkům. Působíme na trhu již od roku 1990 a za tu dobu jsme vytvořili řadu špičkových a rozsáhlých řešení, která jsou rozšířena a užívána mezi těmi nejvýznamnějšími podniky z různých odvětví. Jsme zároveň provozovateli internetové služby Plus4U, ve které nabízíme široké portfolio služeb založených na robustních softwarových řešeních pro malé a střední podniky, a hlavně pro lidi. 

Naším cílem je vzdělávat lidi a také společnost. Proto jsme v roce 2007 založili Unicorn University, která zároveň provozuje Unicorn Top Gun Academy - komplexní vzdělávací systém pro naše spolupracovníky, tedy pro všechny z nás.

O ŠKO-ENERGO

ŠKO-ENERGO je stabilní energetická společnost, která zajišťuje veškeré energie pro ŠKODA AUTO a teplo pro město Mladá Boleslav. Vyrábí a distribuuje ekologicky šetrné energie s využitím bezuhlíkatých technologií. Poskytuje komplexní služby průmyslové energetiky a snižuje energetickou náročnost v oblasti spotřeby. Zajišťuje a provozuje infrastrukturu a související služby pro e-Mobilitu. Více informací naleznete na webových stránkách https://www.sko-energo.cz/.

Zdroj: moveup.cz