Prozkoumejte všechny služby z energetického sektoru které nabízí platforma ENERGY-HUB

Zpět na novinky

Jadernému strojírenství se v Plzni daří. Škoda JS expanduje navzdory ruským majitelům

04. 05. 2021

Firma vykázala 21. ziskový rok v řadě, zaměstnává 1070 lidí, řekl generální ředitel František Krček. Podnik je členem ruské strojírenské skupiny OMZ, jejímž hlavním akcionářem je Gazprombanka. 

Podnik dlouhodobě deklaruje, že je připraven spolupracovat s jakýmkoli vítězem soutěže na dostavbu Jaderné elektrárny Dukovany. Ruské firmy přitom nebudou podle vyjádření ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka v plánovaném tendru osloveny a nesmí se ho zúčastnit ani jako dílčí členové konsorcia.

O podnik v roce 2019 usiloval kvůli problémům s protiruskými sankcemi jihokorejský konglomerát Korea Heavy Industry& Development. Z ohlášené transakce však nakonec sešlo.

"Účetní hospodářský výsledek pandemie určitě ovlivnila, protože projekty se posouvaly, řada z nich až do letoška," uvedl Krček. Epidemická opatření komplikovala obchody zejména v zahraničí. Podnik zavedl přísné hygienické normy ve výrobě i pro pracovníky v jaderných elektrárnách, home office a posílil digitalizaci činností. "Považuji za úspěch, že jsme společnost udrželi v chodu a že jsme žádnému zákazníkovi nezpůsobili problém," řekl Krček.

Více informací zde.

Zdroj: Aktuálně.cz