Prozkoumejte všechny služby z energetického sektoru které nabízí platforma ENERGY-HUB

Zpět na novinky

ÚOHS povolil Křetínského EP Energy Trading nákup firmy Dobrá energie

22. 06. 2021

"Úřad zjistil, že spojení nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže, a proto vydává rozhodnutí o povolení spojení," stojí v dokumentu.

O nákupu Dobré energie informoval EP Energy Trading na začátku června, cenu transakce ale neuvedl. Po spojení budou společnosti dodávat elektřinu a plyn do 110.000 odběrných míst.

Podle dat Operátora trhu s elektřinou (OTE) dodávala Dobrá energie na konci letošního dubna elektřinu 30.357 a plyn 16.038 zákazníkům. EP Energy Trading měla ve stejnou dobu 41.110 odběratelů elektřiny a 22.241 odběratelů plynu. Lídr alternativních dodavatelů energií, skupina Bohemia Energy, dodává v Česku energie zhruba milionu zákazníků.

Společnost epet je součástí skupiny EP Infrastructure (EPIF), která je jednou z hlavních složek EPH. EPIF sdružuje firmy EPH zabývající se přepravou, distribucí a skladováním zemního plynu, distribucí elektrické energie a produkcí tepla. Podíl 31 procent v EPIF patří fondu australské banky Macquarie, zbytek patří EPH. Křetínský je podle loňského žebříčku časopisu Forbes jedním z nejbohatších Čechů s majetkem v hodnotě 78 miliard korun.