Prozkoumejte všechny služby z energetického sektoru které nabízí platforma ENERGY-HUB

Zpět na novinky

Nejudržitelnější bankou na českém a slovenském trhu je ČSOB, ukázala studie

15. 09. 2021

Samotné hodnocení nebylo jednoduché, větší části institucí chyběla potřebná data. Z 28 českých a slovenských bank a pojišťoven mělo kompletní data pouze deset z nich, přesněji šlo o sedm bank a tři pojišťovny.

„Bohužel větší část bank a pojišťoven neměly za Českou republiku vytvořený nefinanční report a na základě doptávání žádná data nedodaly,“ uvádí za projekt Impact Metrics Martin Klofanda s tím, že pojišťovny vzhledem k malému množství dostupných dat zatím do žebříčku nezařadili.

Studie hodnotila tři hlavní oblasti, a to v environmentální, sociální a z pohledu řízení firmy. Vítězem se stala ČSOB. Ta vyhrála především díky nízké spotřebě elektřiny, zastoupení žen ve vrcholných funkcích a také výši daní vůči celkovému zisku společnosti, které odvádí státu.

Podle garanta metodiky Dana Heuera byl měl být v managementu vyvážený hlas. „Hodnotíme vždy poměr mužů a žen v managementu v porovnání s poměrem celé firmy. Sledujeme tak, zda se neděje to, že v celé firmě je více žen, ale v managementu jsou jen muži. Poměr v celé firmě a v managementu by měl být vyrovnaný,“ míní Heuer.

Projekt Impact Metrics poměřoval také výši odvedených daní vůči celkovému zisku firmy. „Banky různě optimalizují. Vůči svému zisku odvedla nejvíce ČSOB,“ vysvětluje Dan Heuer.