Prozkoumejte všechny služby z energetického sektoru které nabízí platforma ENERGY-HUB

Zpět na novinky

ŠKODA AUTO se opět připojí k výzvě Ukliďme Česko

15. 09. 2021

Letošní termín akce Ukliďme Česko je stanoven na sobotu 18. a neděli 19. září. Dobrovolníci společnosti ŠKODA AUTO se v sobotu vydají do okolí výrobních závodů v Mladé Boleslavi a ve Vrchlabí, v neděli pak zájemci uklidí přírodu poblíž závodu v Kvasinách. Akce má v rámci firmy dlouhou tradici, protože automobilka jako partner akce vyzývá své zaměstnance k pomoci již od roku 2015, a to pravidelně na jaře a na přelomu léta a podzimu.

Dobrovolníci z Mladé Boleslavi se zaměří na lesopark Štěpánka, který je oblíbeným výletním cílem obyvatel města. V minulých letech citlivě revitalizované přírodní území podél toku říčky Klenice bylo založeno jako rozlehlý park před 140 lety a je známé i mimo region mezi příznivci přírody či fotografy. Rozsáhlá oblast je však také hodně zatížena turistikou, což pro letošní sezonu platí více než v minulosti. Úklid zde bude probíhat mezi 9. a 14. hodinou.

Ve Vrchlabí se zaměstnanci automobilky ŠKODA AUTO a jejich rodinní příslušníci sejdou v pravé poledne na trase vedoucí městem a budou se věnovat úklidu i přímo v okolí závodu. Akci Ukliďme Česko završí dobrovolníci z Kvasin, kteří v neděli dopoledne společně vyčistí od odpadků velmi vytěžovanou cyklostezku Kvasiny - Rychnov a okolí výrobního areálu.

V minulých letech stovky dobrovolníků ze společnosti ŠKODA AUTO nasbíraly za jediný víkend odpady, jejichž celková hmotnost se pohybovala v řádu tun. Na každého účastníka tak připadly desítky kilogramů nepořádku.

Během letošního roku v České republice proběhlo již na podobných 1800 úklidů, do kterých se zapojilo přes 40 tisíc dobrovolníků. Stovky osob také pomohly během července uklidit nepořádek po ničivém tornádu na jižní Moravě. Výzva Ukliďme Česko letos v září připadá na víkend, kdy probíhá celosvětová akce World Cleanup Day. Smyslem je věnovat alespoň jeden den v roce úklidu okolního prostředí a prosazovat ohleduplné chování lidí ve volné přírodě.