Prozkoumejte všechny služby z energetického sektoru které nabízí platforma ENERGY-HUB

Zpět na novinky

Chceme dopravu zelenější, říká britská vláda. Zavede digitální řidičáky

17. 09. 2021

Digitální řidičské průkazy Británie chce postupně zavádět již od příštího roku, éra plastových karet by tak měla skončit. Jako první aplikace nahradí řidičské průkazy „na zkoušku“ vydávané novopečeným řidičům.

„Nové elektronické řidičské průkazy jsou součástí našich pobrexitových plánů učinit dopravu bezpečnější, zelenější a efektivnější,“ řekl britský státní tajemník pro dopravu Grant Shapps. „Pokud se experiment s řidičáky ‚na zkoušku‘ vydaří, digitalizovat se poté budou všechny průkazy,“ dodal. 

Odhady však jsou, že k plnému zavedení elektronických řidičských průkazů nedojde dříve než v roce 2024. Ministerstvo dopravy rovněž oznámilo, že rozvoji digitálních řidičských průkazů bránila před brexitem legislativa Evropské unie.

Nový nápad britské vlády však okamžitě narazil i na odpor v podobě hlasů zástupců několika motoristických organizací. „Digitální řidičáky budou katastrofa především pro starší řidiče anebo pro lidi, kteří se těžce orientují v online prostředí,“ dodal předseda společnosti AA Edmund King.