Prozkoumejte všechny služby z energetického sektoru které nabízí platforma ENERGY-HUB

Zpět na novinky

Intersolar (1): Nová vysoce bezpečná baterie a komplexní řešení pro energetickou soběstačnost domácnosti

14. 10. 2021

Pod značkou Energy Bank uvedla společnosti SolarEdge na trh nový lithiový akumulátor pro domácnosti nebo malé firmy. Vysokonapěťová baterie Energy bank je určena výhradně pro jednofázové měniče.

Baterie Energy Bank má vysoký standard zabezpečení vůči riziku požárů –jako první v rezidenčním segmentu má zabudované samohašení, které v případě výskytu tzv. “thermal runaway” nebo-li teplotního úniku automaticky uvolní speciální hmotu, jenž neutralizuje vzniklé reakce a absorbuje teplo.

Baterie disponuje využitelnou kapacitou 9,7 kWh (nominální kapacita je 10,3 kWh) a schopností 100% hloubky vybití.  Trvalý výstupní výkon baterie je 5 kW se špičkovým výstupním výkonem v záložním režimu 7,5 kW po dobu 10 sekund.

Díky použití kvalitních NMC článků baterie Energy Bank nabízí vysokou  „tzv. oboustrannou účinnost“ přes 94,5 %,   což je jedna z nejvyšších hodnot na trhu v současnosti. O vysoké kvalitě produktu svědčí 10-letá produktová záruka na baterii

Jedná se o škálovatelné řešení, kdy na jeden střídač lze nainstalovat až 3 baterie, které poskytují kapacitu až 29,1 kWh.  Pro instalaci dalších bateriových jednotek je nutné použít speciální kabely), jenž se mohou doobjednat samostatně.