Prozkoumejte všechny služby z energetického sektoru které nabízí platforma ENERGY-HUB

Zpět na novinky

Sev.en Global Investments bude řídit zahraniční investice Pavla Tykače

14. 01. 2022

Firma uvedla, že ji zajímají zejména odvětví, která díky investičním omezením institucionálních investorů nabízejí příležitosti pro privátní kapitál, jako jsou například ocelářství, petrochemická výroba a další průmyslové sektory. Sev.en Global Investments se aktuálně zajímá také o příležitosti ve finančním a farmaceutickém sektoru. Svoboda vede mezinárodní expanzi Sev.en Group už od roku 2018.

"Máme za sebou tři velmi úspěšné roky růstu. Díky uváženému investování, řízenému rozvoji získaných firem i vývoji na komoditních trzích se naše investice násobně zhodnotily. Nebojíme se geografické expanze. Kromě Evropy jsme přítomni také v USA a v Austrálii a intenzivně vyhledáváme další příležitosti," uvedl Svoboda.

O řadu sektorů podle něj ztrácejí investoři zájem. "Protože jsou často nešťastně nálepkovány jako nedostatečně zelené, udržitelné nebo sociálně rovné. Přitom jsou pro rozvoj ekonomiky a její úspěšnou transformaci i nadále klíčové," dodal Svoboda, který do roku 2014 dlouhodobě působil jako šéf strategie a obchodní ředitel ČEZ.

Mezi významné zahraniční akvizice Sev.en Group patří například společnost Blackhawk Mining, která je jedním z největších producentů metalurgického uhlí pro výrobu oceli v USA, dále převzetí 50 procent akcií nezávislé energetické společnosti InterGen, která vlastní a provozuje významné plynové a uhelné elektrárny ve Velké Británii a Austrálii, nebo také získání minoritního podílu v těžební společnosti Corsa Coal, která je dalším významným americkým producentem koksovatelného uhlí v USA. Sev.en Global Investments též buduje globální portfolio pozemků a těžebních práv k různým nerostným zdrojům.

Skupina Sev.en je významným hráčem na energetickém trhu v České republice. Patří do ní hnědouhelné elektrárny Chvaletice a Počerady, Teplárna Kladno, Teplárna Zlín a dva severočeské hnědouhelné lomy.