Prozkoumejte všechny služby z energetického sektoru které nabízí platforma ENERGY-HUB

Zpět na novinky

Svaz moderní energetiky si zvolil nové sedmičlenné představenstvo

01. 12. 2022

Dosud představenstvo svazu zasedalo ve třech členech, nyní se tak výrazně rozšíří. Novými členy představenstva se stali šéf ČEZ Esco Kamil Čermák, Pavel Doucha z advokátní kanceláře Doucha Šikola advokáti, Vladimír Hlavinka ze společnosti Tedom, Miroslav Marada z Asociace poskytovatelů energetických služeb a Alois Míka z ČSOB Advisory. Znovuzvolení byli do vedení Jan Fousek z AKU-BAT CZ a Marek Lang z Aliance pro energetickou soběstačnost.

Představenstvo Svazu moderní energetiky volí členové svazu na nejdéle čtyři roky. Nově zvolení členové poprvé zasednou v prvním čtvrtletí tohoto roku, kdy si zvolí svého předsedu.

“Svaz moderní energetiky stál během uplynulých čtyř let u základů restartu obnovitelných zdrojů v Česku. Současná solární vlna je toho dobrým důkazem. Před námi však stojí další výzvy. Je třeba vytvořit pravidla pro rozvoj komunitní energetiky, podpořit nástup ukládání energie či odblokovat dosud nečerpaný potenciál úspor energie. Nové představenstvo, které je složené ze všech průřezových oblastí moderní energetiky, bude velkou posilou pro silný hlas k úspěšnému rozběhu bezemisních řešení v Česku,” uvedl programový ředitel Svazu moderní energetiky Martin Sedlák.

Svaz moderní energetiky sdružuje nejvýznamnější oborové asociace moderní energetiky i klíčová výzkumná univerzitní centra. Svaz má za cíl proaktivně vstupovat do české i evropské debaty o možnostech proměny energetiky. Zároveň přináší klíčové impulsy, které zajistí přední pozici ČR v oblasti vývoje a výroby progresivních technologií.