Prozkoumejte všechny služby z energetického sektoru které nabízí platforma ENERGY-HUB

Zpět na novinky

Dodavatelé energií přitvrzují v boji o nové zákazníky. Ceny budou dál klesat

17. 03. 2023

E.ON, který je po skupině ČEZ druhým největším dodavatelem elektřiny v Česku, zveřejnil nové akviziční podstropové tarify cílící na nové zákazníky, a to jak roční, tak dvouleté. Například u dvouletého kontraktu by pražská domácnost za megawatthodinu elektřiny zaplatila 4479 korun bez DPH, což je 521 korun pod stropem. U plynu by pak stejný odběratel, který na plynu pouze vaří, za megawatthodinu utratil 2263 korun bez DPH a ušetřil tak oproti stropovým cenám 237 korun.

„Chceme reflektovat pozitivní vývoj na energetických trzích a promítat ho do ceníků,“ vysvětluje krok Jan Zápotočný, místopředseda představenstva E.ON Energie.

Analytik společnosti ENA Jiří Gavor vnímá nabídku společnosti E.ON jako lákavou. V lednu přišla E.ON s podstropovými ceníky jako první, když nabízela mírně nižší než stropové ceny výměnou za tříletý, tedy při takto vysokých cenách nadstandardně dlouhý, kontrakt. „Postupem času ale konkurence přicházela s atraktivnější nabídkou a E.ON ji musel dorovnat,“ vysvětluje Gavor s tím, že zacílení na nové zákazníky má svou logiku.