Prozkoumejte všechny služby z energetického sektoru které nabízí platforma ENERGY-HUB

Zpět na novinky

V Novém Boru pokračují práce na výměně osvětlení, ušetří tak ročně až milion

17. 03. 2023

Odborná firma v následujících týdnech postupně vymění osvětlení také například v celém Janově, na Hřebence, ve Skalické ulici, ale i v Bezručově, Brigádníků, Mařákově a Dvořákově. Město výrazně ušetří. Při loňských cenách by radnici přišlo osvětlení na téměř devět milionů korun. "Ale díky loňské výměně osvětlovacích těles v Arnultovicích a té, kterou máme naplánovanou na letošní rok 2023, se dostaneme na částku o bezmála dva miliony nižší," doplnil starosta Jaromír Dvořák (Starostové pro Liberecký kraj).

Do stavby veřejného osvětlení a výměny zastaralých svítidel investoval Nový Bor od loňského léta pět milionů korun. Nové osvětlení mají obyvatelé v ulicích Žižkova, Zátiší, Úvoz, Havlíčkova, Jungmannova, U Rybníčku, Dobrovského, Odboje a U Studánky. "Tady jsme museli realizovat úplně nové veřejné osvětlení. To dosavadní bylo umístěné na stožárech nízkého napětí, které společnost ČEZ Distribuce odstranila v souvislosti s překládkou kabelového vedení do země," řekla vedoucí technické správy města Zdeňka Schreibová. V lokalitě je tak 47 nových stožárů.

Modernizace osvětlení tím ale podle Dvořáka nekončí, ČEZ Distribuce bude i letos pokračovat v ukládání vrchního elektrického vedení do země. Nový Bor tak počítá s výstavbou nového veřejného osvětlení v Liberecké, Nerudově, Vančurově, Mánesově a Štursově ulici. V příštích dvou letech investuje radnice do modernizace veřejného osvětlení ještě v ulicích Komenského, Na Slovance, Lužické a Jungmannově. Kromě toho je podle starosty v plánu výměna další tisícovky svítidel, pokud se na ni městu podaří získat dotaci.