Prozkoumejte všechny služby z energetického sektoru které nabízí platforma ENERGY-HUB

Zpět na novinky

Hyundai a LGES postaví v USA továrnu na baterie za 4,3 miliardy USD

26. 05. 2023

Aby kupující v USA mohli získat daňové úlevy na nákup elektromobilu, musí výrobci splnit přísné požadavky o původu komponentů a surovin u baterií. Vozy Hyundai Motor a sesterské automobilky Kia v současnosti nemají nárok na tuto úlevu. Nový závod má pomoci k tomu, aby vozy tuto úlevu získaly.

Nový závod se bude nacházet ve státě Georgia a bude součástí nového montážního závodu na elektromobily firmy Hyundai. Vznikne v něm zhruba 3000 pracovních míst. Roční výrobní kapacita má být 30 gigawatthodin (GWh). To stačí pro zhruba 300.000 elektromobilů, což je předpokládaná počáteční kapacita výroby přilehlého montážního závodu. Později plánuje rozšířit výrobu na 500.000 vozů.

Hyundai Motor Group je třetí největší automobilkou na světě podle počtu prodaných vozů. V novém podniku bude vlastnit každá z firem poloviční podíl.

LGES dodává také dalším automobilkám, včetně společností Tesla a General Motors. Závod s automobilkou Hyundai bude již sedmým závodem na baterie, který má v provozu nebo ve výstavbě v USA.

Hyundai má v USA také společný podnik na výrobu baterií pro elektromobily s firmou SK On, bateriovou divizí firmy SK Innovation. Také tento závod má zahájit výrobu v roce 2025 a zaměstná 3500 osob, uvedly agentury AP a Reuters.