Prozkoumejte všechny služby z energetického sektoru které nabízí platforma ENERGY-HUB

Zpět na novinky

ÚOHS začal posuzovat nákup slovenské energetické firmy GGE skupinou Creditas

03. 04. 2024

" K navrhovanému spojení soutěžitelů dochází zejména v oblastech velkoobchodu s elektřinou a zemním plynem. Rozhodnutí ve výše uvedené věci dosud nebylo vydáno," uvedl ÚOHS, který bude spojení posuzovat v takzvaném zjednodušeném řízení a rozhodnutí vydá do 20 dnů.

O fúzi dříve informovaly Hospodářské noviny, které s odkazem na specializovaný server Mergermarket uvedly, že hodnota GGE se pohybuje kolem pěti miliard korun.

Prodávajícím je britský fond Infracapital, investiční odnož finanční skupiny M&G, který GGE koupil v roce 2015. Skupina Creditas GGE kupuje prostřednictvím firmy Unicapital Energy.

Skupina GGE vlastní teplárnu v Považské Bystrici, obchodníka s energiemi Elgas, lokální distribuční sítě nebo víc než 90 kilometrů tepelných rozvodů v šesti městech - Považské Bystrici, Devínské Nové Vsi, Seredi, Snině, Želiezovcích a Dunajské Stredě. Vedle Slovenska je GGE aktivní také na polském a českém trhu.

Skupina Creditas, dříve působící pod názvem Unicapital, se zaměřuje na dlouhodobé investice, podniká zejména ve finančních službách, energetice a realitách. V energetice podniká od roku 2013. Její energetická divize v Česku provozuje distribuční soustavy, které zásobují energií průmyslové podniky, logistická centra, administrativní budovy a rezidenční čtvrti. Patří jí mimo jiné plynová elektrárna v Prostějově a chystá se postavit paroplynovou elektrárnu v Chomutově.