Prozkoumejte všechny služby z energetického sektoru které nabízí platforma ENERGY-HUB

Zpět na novinky

Český Solek Holding postaví v Řecku velkokapacitní bateriové úložiště

20. 02. 2024

Řecko pořádá aukce na bateriová energetická úložiště o celkovém výkonu jeden gigawatt. V aktuální aukci vedle české společnosti uspělo dalších deset projektů od šesti uchazečů. Tamní státní podpora má formu investiční dotace na projekty během výstavby s následnou roční podporou během prvních deseti let provozu. V případě aktuální aukce činí investiční podpora 100.000 eur (téměř 2,55 milionu Kč) za MW.

"Projekt bateriového úložiště o výkonu 18 MW nejenže posiluje naše portfolio v oblasti obnovitelných zdrojů, ale také naši schopnost úspěšně konkurovat na mezinárodním energetickém trhu. Tento úspěch chceme zopakovat při nadcházejících příležitostech také v dalších zemích. V Evropě cílíme například na Kypr, Rumunsko či Českou republiku," uvedl majitel a zakladatel společnosti Solek Holding Zdeněk Sobotka.

Solek Holding je energetická společnost podnikající v obnovitelných zdrojích energie se zaměřením zejména na solární energetiku. Zabývá se projektováním, výstavbou a provozem solárních elektráren. Hlavní sídlo má v Praze a zaměstnává 250 lidí.

V Evropě působí skupina kromě Česka také na Kypru, v Rumunsku, Řecku a na Slovensku, předloni pak vstoupila na nové trhy ve Francii, Španělsku a Srbsku. Velmi aktivní je také v Latinské Americe, zejména pak v Chile, kde spravuje téměř 40 fotovoltaických elektráren.

Skupina měla koncem loňského roku celkově připojených 274 MW, aktuálně má ve výstavbě solární elektrárny o výkonu 212 MW. V roce 2022 skupina vykázala provozní zisk 113,2 milionu korun, meziročně o sedm procent nižší. Tržby společnosti naopak téměř dvojnásobně vzrostly na 2,11 miliardy korun.