Prozkoumejte všechny služby z energetického sektoru které nabízí platforma ENERGY-HUB

Zpět na novinky

Firma BYD může přijít o titul největšího prodejce elektromobilů, klesl jí prodej

02. 04. 2024

Ve srovnání se stejným obdobím loni prodej BYD v prvním kvartálu ale vzrostl o 13,4 procenta. Mezičtvrtletní pokles však může podle Reuters znamenat, že Tesla získá své prvenství v prodeji zpět. Vyplývá to z prognózy rekordního prodeje pro americkou firmu za první čtvrtletí, který analytici oslovení společností Visible Alpha odhadují na 458.500 vozů. Tesla má oznámit čísla o prodeji za první čtvrtletí ve středu.

Odhad samotné společnosti Tesla na první čtvrtletí je ale oproti předchozím třem měsícům také nižší, očekává pokles o více než pět procent - a to v důsledku nižší celkové poptávky a zpomalení na čínském trhu, kde místní konkurenti v čele s BYD stupňují cenovou válku.

Podle Reuters nejnovější čísla o prodeji elektromobilů dokazují, že globální postavení Tesly nebude snadné zpochybnit. A to zejména proto, že obě společnosti očekávají v letošním roce zpomalení růstu prodeje elektromobilů v Číně. Dokazují také, že za krátkodobou dominancí společnosti BYD bylo snížení cen na domácím čínském trhu.